kontakt

SHOWROOM & OWAY ACADEMY

Francouzská 17 / Sázavská 1

+420 725 783 123

Email: showroom

www.ecosalonrolland.cz

Navštivte nás: Street View

Oway | AGRICOLOR (ECO BARVENÍ)
24827
page-template-default,page,page-id-24827,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

 

         AGRICOLOR 

           PROFESIONÁLNÍ BARVÍCÍ ECO SYSTÉM 

.

.

.

.

.

.

MANIFEST AGROKOSMETIKY

.

Spoléháme na biodynamickou metodu, kterou pěstujeme na našich polích nejčistší byliny potřebné pro výrobu eco produktů naší značky Oway.  Extrakty z těchto bylin jsou přidávány do všech složek produktů. Naše receptury balíme do 100% recyklovaného skla a hliníkových obalů. Vyhýbáme se zbytečnému balení a volíme opakovaně použitelné a udržitelné materiály. Naše společnost je lidstvu a životnímu prostředí cenným partnerem.

.

.

.

.

AGRICOLOR JE ŘADA PROFESIONÁLNÍCH BAREV S VÍCE NEŽ 35% BIODYNAMICKY PĚSTOVANÉ ŠALVĚJE

.

.

.

Biodynamicky pěstovaná šalvěj je hlavní složkou v nových formulích pro profesionální barvení. Mimořádná koncentrace přesahující 35% biodynamicky pěstované šalvěje dává celému barvícímu systému uklidňující sílu, lesk a antioxidační účinky. Paleta duhových odstínu barev tohoto nového profesionálního barvícího systému je inspirovaná květinami a ovocem z přírody. Těmi nejcennějšími plody a gurmánskými delikatesami z celého světa. Odstíny připomínají barvy makových semen, doprovázeny domácí praženou kávou, třtinovým cukrem a neslazeným kakaem. V neposlední řadě nemůže chybět exotická rafinovaná himalájská sůl. V kombinaci s nadčasovou elegancí drahých kovů, jako je zlato a měď, vyniká rafinovaná béžová, živelně červená nebo tajemně purpurová. Odstíny jsou inspirovány přírodou. Celkem 76 mimořádně jasných a dlouhotrvajících barev dohromady se 7 barvícími systémy, které dopomáhají, aby barva byla výrazná a ohromující.

.

Celá řada Agricolor a propagační materiály jsou vytvořeny z udržitelných, recyklovaných materiálů. Obaly barvící řady Agricolor jsou vyráběné z hliníku, který lze recyklovat do nekonečna. Samotné obaly na barvy jsou vyrobeny z papíru TREE – FREE, získaného z odpadů z cukrové třtiny, která se na rozdíl od stromů nemusí kácet. Barevné palety jsou natisknuté na papír a zabalené stylově do dřevěných krabic. Láhve na Agritone a Agricatalyst, používané v Itálii na olivový olej, jsou vyrobeny ze skla, které je 100% udržitelným materiálem. Tento materiál můžeme též recyklovat do nekonečna.

.

Agricolor je řada, která chrání oceán a zvířata, které v těchto vodách žijí. Barva má až do 99,8% rozložitelné složky.

Agricolor je na trhu se skleněnými láhvemi (inspirovanými těmi na olivový olej) s vyvíječ 6, 9, 12%. Umí aktivovat veškeré bylinné ingredience a v barvě rozkládá pigment bez zesvětlení. To je přesně ten vynikající efekt. Formule barvy je bohatá na minerály a hlavní složkou je šalvěj. První permanentní barva, která obsahuje více jak 35% bylin z biodynamického pěstování.

Dalši ingredience jsou:
⁃       Italsky grep
⁃       mix minerální soli, aminokyselin, polyfenol, organické kyseliny (to zajišťuje elascitu vlasu a působí proti lámání)
⁃       olej z pichlavé sicilské hrušky (na hydrataci a jako přirozený antioxidant
⁃       je z 97% rozložitelný
⁃       papír se nepoužívá z živých stromu, ale z recyklovaného papíru
⁃       jednoduchá aplikace šetrná k pokožce a vlasům
⁃       míchání 1:1,5
⁃       při kontaktu s pokožkou je velmi lehká a nedráždí
⁃       100% krytí a až 5 zesvětlení, velký lesk
⁃       dermatologicky testováno – proti Niklu – který způsobuje alergie a získali ocení vysoce hypoalergení
⁃       Agri plus obohacený o pigment přidává se do barev na neutralizaci- umožňuje přesné výsledky barevného přaní

 

 

OTÁZKY A ODPOVĚDI OWAY AGRICOLOR

1.                  DÍKY JAKÝM SLOŽKÁM JE PERMANENTNÍ BARVA NA VLASY AGRICOLOR TAK DLOUHOTRVAJÍCÍ A STÁLÁ?

Složka, která prodlužuje stálost permanentní barvy Agricolor, je macerát šalvěje pocházející z ekologického a biodynamického zemědělství, jež uhlazuje kutikulu a nanáší barvu na povrch vlasů, čímž je chrání před vnějším poškozením. Macerát šalvěje má také antioxidační účinky a chránící barvu vlasů před UV paprsky a vyblednutím. Díky blahodárnosti šalvěje se barva při působení nezahřívá jako běžné barvy, naopak chladí a zklidňuje pokožku.

 

2.                  KTERÉ HLAVNÍ PŘÍRODNÍ SLOŽKY BARVY AGRICOLOR PŮSOBÍ PŘI BARVENÍ?

Macerát šalvěje vlasům dodává hebkost a uhlazuje. Opunciový olej vlasy zjemňuje a rozjasňuje. Fytokeratin získaný z konopí a rýže vlasy posiluje a dodává jim strukturu během procesu barvení. Z tohoto důvodu lze barvy Agricolor považovat za obarvující ošetření.

 

3.                  V POROVNÁNÍ S BARVOU HCOLOR JE ŘADA AGRICOLOR STUDENĚJŠÍ ČI TEPLEJŠÍ?

Přírodní řada Agricolor je studenější než řada HColor.

 

4.                  O KOLIK STUPŇŮ SE ZESVĚTLÍ BARVA PŘI STAHOVÁNÍ VLASŮ U BĚŽNÉ BARVY A O KOLIK POMOCÍ SUPER AKTVINÍCH ZESVĚTLOVAČŮ?

Stupně stahování závisí na použití konkrétního vyvíječe Agricatalyst. Zesvětlení u běžných Agrigolor maximálně o 4 stupně. Se super aktivními zesvětlovači lze dosáhnout zesvětlení až o 5 stupňů od přirozené barvy, až po stupeň 6 u tmavé blond.

 

5.                  PROČ MÁ AGRITONE 6 VOL?

Nízká síla vyvíječe při barvení nezesvětlí přirozený základ při použití základní tonerové rady.

 

6.                  JAKÉ JE V AGRICOLOR BARVICÍ ALKALICKÉ ČINIDLO?

Alkalickým činidlem je amoniak (Hcolor má derivát amoniaku Ethanolamine, jedno činidlo čpí druhé ne pouze díky rozdílné velikosti jejich molekul). Procentuální podíl složky v Agricolor se pohybuje mezi 2,5% až 4,5% (2,5% je minimální podíl). Potřebný výskyt amoniaku je minimální a nezbytný k tomu, aby se zajistilo kvalitní profesionální ošetření při barvení, a přitom maximálně chránilo zdraví zákazníka i kadeřníka. Ve srovnávací analýze s ostatními komerčními výrobky na trhu Agricolor obsahuje průměrně o 20-30% méně amoniaku.

7.                  JAKOU VŮNI MÁ BARVA AGRICOLOR?

Agricolor voní po aromatické směsi esenciálního šalvějového oleje. Při barvení pocítíte příjemnou vůni šalvěje a fíků. Agricolor neobsahuje 26 základních alergenních složek, které běžně najdete v profesionálních barvách.

 

8.                  JAKÉ BARVICÍ PIGMENTY AKTIVUJE AGRICOLOR A JEJICH BEZPEČNOST?

Agricolor využívá střední pigmenty, které oxidují při kontaktu vyvíječe s kyslíkem. K tomu musí dojít při zásaditém pH. Agricolor obsahuje nejnovější generaci pigmentů jako pyrazol a pyrazolone, které vytváří módní odstíny, jakými je intenzivní červená či intenzivní fialová. Přímé pigmenty se v Agricolor využívají pouze výjimečně, protože nemají dlouhotrvající účinek, protože se zachytí pouze na povrchu. Agricolor obsahuje také látky para-fenylendiamin a toluendiamin (zvané báze), které jsou nezbytné k úpravě odstínu barvy vlasů, a sloučeninu resorcinol a její deriváty (zvané modifikátory), jež upravují odlesky (od teplých po studené). Dále tyto složky zabraňují blednutí barvy vlasů. Veškeré pigmenty obsažené v Agricolor jsou bezpečné a uvádíme je v chemickém složení pod kvantitativními údaji stanovenými evropským nařízením 1223/2009 (Příloha 3). Obchodní asociace Cosmetica Italia chrání tyto složky před mediálními útoky, a to pomocí evropských vědeckých výborů, jejichž úkolem je vyhodnocování bezpečnosti kosmetických složek.

 

Další informace naleznete ZDE

CO JE Cocamide MEA?

Cocamide MEA je přirozeně derivovaný detergent z kokosu, jehož funkcí je zlepšit a usnadnit vymývání barvy Agricolor při oplachu z vlasů. Nemá žádný vliv na pH.

 

9.                  JAK SE PIGMENTY UVÁDÍ VE SLOŽENÍ BAREVN NA ETIKETÁCH AGRICOLOR?

Pigmenty se v barvách na vlasy označují například žlutá č.2, základní červená 51, atd..

Přímé pigmenty se v barvách na vlasy se neoznačují jako CI (Color Index, tedy index barvy). Takto se používá označení pouze pro pigmenty , které „esteticky“ obarvují výrobky, například krémy, šampony a kondicionéry.

 

10.              KTERÉ OVOCNÉ KYSELINY JSOU OBSAŽENY V AGRICOLOR A JAKÝ JE JEJICH VÝZNAM?

Lipofilní ovocné kyseliny obsažené v Agricolor jsou alkyl laktát a alkyl citrát. V zásaditém pH při barevném ošetření takové lipofilní ovocné kyseliny uvolňují alfa hydroxykyseliny prostřednictvím lipáz. Alfa hydroxykyseliny snižují zbytkovou zásaditost na pokožce hlavy, proto je barvení bezpečnější a šetrnější.

 

11.              JAK DLOUHO SE AGRICOLOR NECHÁVÁ PŮSOBIT?

U vlasů bez šedin je doba působení barvy Agricolor 30 minut, 40 minut u rezistentních šedin, 45 minut v případě super zesvětlovačů.

 

12.              LZE MÍCHAT AGRICOLOR S JINÝMI VYVÍJEČI, NEŽ JE AGRICATALYST A AGRITONE?

Z hlediska charakteristiky složení funguje, a optimálních výsledků barvení vlasů nabízí Agricolor společně s příslušnými vyvíječi Agricatalyst a Agritone. Zásadně nedoporučujeme míchat Agricolor s jinými vyvíječi.

 

13.              JE TŘEBA PROVÁDĚT TEST CITLIVOSTI (ZKOUŠKU ALEGRICKÉ REAKCE) NA POKOŽCE U KAŽDÉHO ZÁKAZNÍKA?

Zkouška alergické reakce by se obecně měl provádět u všech vlasových barev, zejména pak při podezření na možnost jakékoliv alergické reakce či při zvýšené citlivosti pokožky zákazníka. Test citlivost provádějte vždy s příslušným předvybraným odstínem barvy (kždá barva má jiné složení). Agricolor je úspěšně dermatologicky testovaný i na reakci s niklem. Tyto zkoušky se prováděly v externích laboratořích ve spolupráci se studenty kosmetiky na univerzitě v Pavii.

 

14.              LZE POUŽÍVAT AGRICOLOR V KOMBINACI S DALŠÍMI VÝROBKY HSYSTEM?

Ano, barvu lze používat společně s výrobky řady Hsystem pozor ! vyjma systému lesku Hbright a proteinového mléka Hmilk.

 

15.              JAKÉ JSOU V AGRICOLOR TONERY A BARVY A JAK SE LIŠÍ OD SUPER-ZESVĚTLOVAČŮ?

Jak již význam slova napovídá, tonery a barvy používáme k tónování a barvení vlasů a musí se použít po zesvětlování, melírování a pro celkovém či částečné barvení vlasů. Řada super zesvětlovačů se používá při barvení a stahování o více než 3 stupňě.

 

16.              JESTLIŽE AGRICOLOR OBSAHUJE AŽ 97% BIOLOGICKY ODBOURATELNÝCH SLOŽEK, JAKÝ PROCENTUÁLNÍ PODÍL V PŘÍRODĚ ROZLOŽITELNÝ SLOŽEK MAJÍ BARVY JINÝCH VÝROBCŮ?

Agricolor obsahuje 97% složek, jež jsou jednotlivě vyhodnocené jako vysoce biologicky odbouratelné a přírodu tedy nezatěžují. Tuto informaci jsme schopni díky své transparentnosti uvádět jako jediný výrobce profesionálních barev a systémů.

 

Kdybychom chtěli vyhodnotit biologickou odbouratelnost a ekologickou stopu jednotlivých složek u ostatních konkurenčních výrobců profi kosmetiky, bylo by nutné znát nedostupné údaje, jako jsou bezpečnostní listy a další podrobnosti o složení takových výrobků což ale žádný výrobce veřejně neuvádí.

 

17.              JAKÉ JE PH BARVY AGRICOLOR?

Ve směsi s vyvíječem se pH barvy Agricolor (této směsi) pohybuje mezi 8 až 9,5. Záleží také na vnějších faktorech jako zdali je prostředí odvětrávané, na teplotě místnosti a po jaké době po smíchání barvy s vyvíječem se směs aplikuje.

 

18.              LZE POUŽÍT AGRICOLOR S HMELT?

Ano, barvu Agricolor lze použít s Hmelt, protože Hmelt je koncentrát přímých pigmentů, čímž nedojde k rušení sloučenin ale k jejich posílení.

 

19.              MOHU SMÍCHAT AGRICOLOR S AGRIPLUS?

Ano, pomocí Agriplus je možné individuálně upravit škálu dostupných odstínů Agricolor a rozšířit tak již pestrou škálu barev dle potřeby a přání zákazníka.

 

20.              MOHU SMÍCHAT AGRICOLOR S HBRIGHT A HMILK?

Ne, zásadně nedoporučujeme míchat tyto látky, protože jde o dva výrobky s odlišnými koncepty složení.

 

21.              MOHU POUŽÍT SUPER-ZESVĚTLOVAČE PŘI ZESVĚTLOVÁNÍ POMOCÍ TÓNOVACÍ BARVY NEBO MELÍROVÁNÍ?

Jelikož je součástí tónovací barva, doporučujeme používat takové výrobky výhradně podle zamýšleného účelu příslušného materiálu. Nedoporučujeme používat super zesvětlovače k tónování, protože by mohlo dojít k porušení přirozené barvy vlasů.

 

22.              MOHU SMÍCHAT SUPER ZESVĚTLOVAČE AGRICOLOR S DALŠÍMI ODSTÍNY AGRICOLOR?

Takové míchání vám nedoporučujeme, protože mají různé vlastnosti i způsob užití a jiné zásady a pravidla míchání.

.

.

.

MÍSTO, KDE SE ZRODILA PROFESIONÁLNÍ KADEŘNICKÁ KOLEKCE PRO ROK 2019. 

.

 

Kadeřnické studio Blue Tit působí v Londýně od roku 2011. Za pár let se dostalo mezi 10 nejlepších akademií a salónu krásy v multikulturním městě. Zkušenosti a možnost zkoušet nejnovější technologie jsou důležitými parametry, proč se studio Blue Tit dostalo do londýnských archetypálních městských čtvrtí. Tvoří komunitu města, zákazníků a také nadšenců kadeřnické a pečující kosmetiky OWAY. Na začátku roku 2019 přijali světový kadeřníci s mnohaletými zkušenost novou filozofii agricosmetic založenou na šetrné bylinné péči o naše vlasy, tělo, pleť a především duši, která je spojená s přírodou a oceánem, který musíme chránit a především společně obnovovat.

.

.

CREDIT: 

Creative Directions: BlueTit x Oway / Andi Hinteregger, Perry Patraszewski, Matt Gebbie / Products: Oway / Photographer: Danny Lowe / Styling: Sally Anne Bolton / Assistant: Celia Aria / Make-Up: Marco Antonio / Filmmaking: Focus On Infinity / Film Direction: Hektor P. Kowalski

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

ORTOFFICINA

.

Místo, kde se rodí základ našich prémiových produktů OWAY.

.

MÍSTO, KDE SE PĚSTUJE BIODYNAMICKÁ ŠALVĚJ, KTERÁ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SLOŽKOU PRO NOVOU PROFESIONÁLNÍ ŘADU BARVÍCÍHO SYSTÉMU AGRICOLOR. 

.

.

Místo, kde se rodí základ našich prémiových produktů OWAY. Místo, kde se biodynamicky pěstuje šalvěj, která je nejdůležitější složkou pro novou profesionální řadu barvícího systému AgricolorOrtofficina je farma rozléhající se na 50.000 metrech čtverečních a je posazena vysoko v horách, kde na zelených kopcích kousek od Boloni pěstují byliny v souladu s biodynamickými principy zemědělství. Na naší farmě přímo pěstujeme a sklízíme 12 základních aktivních ingrediencí –  rozmarýn, meduňka, šalvěj, tymián, máta, smil, levandule. Na polích jsou tyto ingredience pěstovány s láskou, bez použití jakýchkoliv chemikálií, rozpouštědel či jiných nežádoucích složek a tím se stávají „0 KM“ biodynamickými přísadami v našich formulích, kde jsou po zpracování využívány ve formě esenciálních olejů, extraktů a rostlinných hydrolátů.

.

Zásady biodynamického pěstování „0 KM“:

1. udržovat úrodnost půdyrespektovat lidstvo, rostliny, půdu a planetu

2. udržovat rostliny zdravé a silné, aby se mohly samy bránit před nepříznivými povětrnostními podmínkami, škůdci a parazity, bez použití jakýchkoliv chemických látek, bez pesticidů, herbicidů, insekticidů a syntetických hnojiv používaných v konvenčním zemědělství.

3. pěstovat suroviny té nejvyšší kvality, které jsou bohaté na nejčistší funkční účinné látky.

.

.

.

.

.

.